Kıyafet Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kıyafetleri her zaman beğenerek ve severek alırsınız. Ancak doğru şekilde bakımı yapılmadığı zaman renk solması gibi nedenlerden dolayı artık giyilemeyecek hale gelebilirler. Bu nedenle de kıyafetlerin doğru şekilde kullanımı ve bakımı onların ömrünü uzatacaktır.

Kıyafetler Nasıl Yıkanmalıdır?
Her kıyafetin etiketinde nasıl yıkanacağı dair etiketler bulunmaktadır. Etikette yazana uygun bir şekilde yıkamalısınız. Çamaşır makinesinde kıyafeti yıkamadan önce doğru programda yıkadığınızdan emin olmanız gereklidir. Programı belirleyerek buna uygun bir şekilde deterjan tercihi yapmalı ve daha sonra yıkama işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Kıyafetlerin Dolaptaki Düzeni
Kışlık ve yazlık kıyafetlerinizi dolapta doğru bir düzen ile saklamanız gereklidir. Asılması gereken ürünleri doğru şekilde asmalı ve kırışmalarını engellemelisiniz. Bir kere giydikten sonra hemen yıkamak yerine yeniden dolaba asabilir ve tekrar kullanabilirsiniz. Çünkü sürekli yıkamak kıyafetlere zarar verebilmektedir. Eşyalarınızı doğru şekilde havalandırmalısınız. Elbise dolabınızı da havalandırmalı ve orada bulunan eşyaların hava almasını sağlamalısınız. Kokulu sabunlar ya da dolap içi kokular alabilir ve her zaman ferah bir koku elde edebilirsiniz.